Co warto zobaczyć w Paryżu – 42 atrakcje

Łuk Triumfalny Paryż

Atrakcje Paryża – co warto zobaczyć w Paryżu?

W Paryżu jest bardzo wiele ciekawych miejsc. Parząc na listę atrakcji w mieście świateł wiele osób zadaje sobie pytanie: Co warto zobaczyć w Paryżu? A może są jakies atrakcje, których nie warto oglądać? Czy jadąc do Payża za wszystko będzie trzeba płacić?  Ta lista ma Ci pomóc w zaplanowaniu wyjazdu do Paryża. Wiele ikonicznych miejsc w stolicy Francji będziesz mógł zobaczyć spacerując po tym mieście, dlatego wiele z tych atrakcji jest w Paryżu bezpłatna.

Weekend w Paryżu – plan zwiedzania na 3 dni

Co warto zobaczyć w Paryżu

Nie sposób odwiedzić wszystkie tarasy widokowe, muzea i galerie. Wiele z tych miejsc ma urzeka jednak nie tylko co oferuje wewnątrz, ale również na zewnątrz. To dlatego w Paryżu należy mieć oczy szeroko otwarte aby nic nie przegapić!

Atrakcje Paryża: monumenty

Wieża Eiffla, Tour Eiffel

Najsłynniejsza antena świata i symbol Francji. Więcej informacji na temat jej powstania oraz biletów TUTAJ

Trocadero

Trocadero to plac znajdujący się przy stacji metra o tej samej nazwie. Plac Trocadero otacza Palais de Chaillot. Z placu jest jeden z najpiękniejszych widoków na Wieżę Eiffla. Warto zejść schodkami w dół na jego drugą stronę aby mieć zdjęcie bez innych turystów w tle.

Most Bir Hakeim

Most Bir Hakeim znalazł się na tej liście nie bez powodu! Jest to dwupiętrowy most, który jest Instagramowym miejscem w stolicy Francji. Odbywaja się na nim liczne sesje fotograficzn: ślubne oraz modowe. Jego architektura zachwyca dzięki swojej symetryczności, ma piękne zdobienia. Można z niego wykonać piękne ujęcia z wieżą Eiffla. Most znajduje się blisko Wieży Eiffla i jeśli nie macie okazji się nim przejść to może chociaż przejechać się po nim naziemną linią metra 6.

Łuk Triumfalny

Jeden z kilku Łuków w Paryżu i na pewno jedna z najbardziej znanych atrakcji w mieście. Warto udać się w okolice Pól elizejskich aby podziwiać ten obiekt. Więcej informacji na temat Łuku Triumfalnego TUTAJ.

Most Aleksandra III oraz Grand Palais i Petit Palais

Te trzy atrakcje w Paryżu umieściłam razem ponieważ znajdują się one w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Most Aleksandra zachwyca swoimi zdobieniami i jest jednym z instagramowych miejsc w Paryżu. Można z niego zrobić piękne zdjęcie z Wieżą Eiffla.

Grand Palais i Petit Palais to dwa przepiękne budynki, które powstały w XIX wieku. Dziś znajdują się w nich muzea i hale wystawowe. Zachwycają swoją architekturą i ozdobami.

Palais Royal

Nieopodal Luwru znajduje się ministerialny budynek Palais Royal. Jego wnętrze skrywa jedną z najsłynniejszych rzeźb Paryża czyli kolumny Burden. To miejsce jest bardzo instagramowe ponieważ nowoczesne kolumny pięknie kontrastują z klasycznym budynkem. Bez wątpienia ta instalacja artystyczna zasługuje na swoje miejsce na liście Atrakcje Paryża.

Opera Garnier

Moim zdaniem jest to najpiękniejsze miejsce w Paryżu. Przed nią znajduje się plac na którym często występują uliczni artyści. Operę trzeba zobaczyć będąc w Paryżu i jeśli interesuje Cię również jej wnętrze nic prostszego! Opera zachwyca również swoimi wnętrzami. Zwiedzanie opery jest możliwe podczas spektaklu ale również w ciągu dnia podczas wycieczki. Więcej zdjęć wnętrz oraz informacji na temat zwiedzania Opery Garnier w Paryżu TUTAJ.

Atrakcje Paryża: Muzea

Luwr

Największe i najbardziej znane muzeum w Paryżu. Przyciąga swoją architekturą oraz zbiorami sztuki. Więcej na temat tego co zobaczyć w Luwrze TUTAJ.

Piramida Luwru

Jeden z najbardziej znanych obiektów w mieście. Nawet osoby niedowierzające Luwru udają się tutaj aby zobaczyć to słynne wejście do największego muzeum świata.

Muzeum Orsay

Najsłynniejsze Muzuem impresjonistów znajduje się po przeciwnej stronie Sekwany niż ogrody Toullieries.  Znajduje się w starym dworcu kolejowym. Jego imponującą fasadę widać idealnie podczas spaceru wzdłuż Sekwany i trzeba ją zobaczyć! Więcej informacji na temat obiektu znajdziesz TUTAJ.

Muzeum Pompidou

Muzeum sztuki nowoczesnej, znajduje się w centrum miasta. Jego wyjątkowa architektura jest znana na całym świecie. Więcej informacji na temat muzeum i budynku znajdziesz TUTAJ.

Les Invalides

Budynek ze złotą górującą nad miastem kopułą. Wewnątrz znajduje się Grób Napoleona, Muzeum Armii. W otaczającej go fosie czasem hasają króliki. Przed budynkiem znajduje się słynny Plac Les invaldes.

Atrakcje Paryża: dzielnice

Dzielnica Łaclińska

Dzielnica uniwersytecka, pełna księgarni oraz barów. Znajduje się nieopodal Paneteonu i Sorbony.

Panteon

Miejsce pochówku najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych Francuzów. Pierwszą kobietą pochowaną w tym miejscu była Maria Skłodowska-Curie. Wokół Panteonu znajduje się plac, na którym jest między innymi wejście do jednego z wydziałów Sorbony.

Ogród Luksemburski

Jeden z najpiękniejszych paryskich ogrodów. Wewnątrz znajduje się Francuski Senat, jedna z kilku paryskich miniatur Statui wolności oraz oczko wodna na którym dzieci puszczają łódki. Idealne miejsce aby usiąść i odpocząć po całym dniu chodzenia po mieście.

Montmartre

Montmartre to romantyczna dzielnica w Paryżu. Jest to również dzielnica artystów, która była domem Picassa, Renoir itd. Montmartre to również moja ulubiona dzielnica, na której uwielbiam spacerować godzinami. Miejsca, które trzeba zobaczyć na Montmartre to: Moulin Rouge, bazylika Sacre Coeur, Ściana Kocham cię, Plac Pigalle, Plac du Tertre, Vignie de Montmartre, Place de Dalida. Więcej informacji o tej  romantycznej dzielnicy i mapa spaceru są TUTAJ.

Dzielnica Marais

Dzielnica Żydowska a w ostatnich latach również gejowska. Kusi wąskimi uliczkami, pięknymi sklepikami i błogą atmosferą.

Wyspy: Cite i Świętego Ludwika ( l’île Saint-Louis i l’île de la Cité)

Dwie wyspy, które zapoczątkowały stolicę Francji. Wyspy są gęsto zabudowane, i jest na nich masa małych uliczek i sklepów. Na nich jest również Katedra Notre Dame. Spacerując po wyspach warto poszukać budynku, w którym mieszkała Maria Skłodowska-Curie, Polskiej biblioteki, w której pracował Mickiewicz (nadal działa) oraz historycznego miejsca spotkań polski opozycjonistów czyli Hotelu Lambert. Tutaj znajduje się najstarszy zegar w Paryżu na którym obok francuskiego jest i polski herb!

Co warto zobaczyć w Paryżu: inne pomysły 

Galerie Handlowe w Paryżu: Lafayette, Printemps, Le bon Marche, Samaritaine

Będąc W Paryżu trzeba zobaczyć Paryskie Galerie handlowe. Każda z nich jest inna i ma co innego do zaoferowania. Zachwycają zarówno spoimi fasadami jka i wnętrzami. Lafayette jest znana z swojej kopuły, która podczas świąt ma jedną z najbardziej znanych choinek oraz darmowego tarasu. Galeria Printemps zachwyca wystawami świątecznymi w witrynach. Samarytaine to bardzo luksusowy sklep z zwalającymi z nóg wnętrzami w stylu Art. Deco. Bon Marche to również ekskluzywny butik po lewej stornie paryża. Na zdjęciach często pojawiają się  jego wewnętrzne schody ruchome ozdobione charakterystycznymi kafelkami. Przy okazji rówżnych świąt, walentynek środek galerii jest miejscem gzie pojawiają się bardzo kreatywne instalacje.

Cmentarze: Montmartre i Pere Lachaise

Jesli jesteś fanem turystyki cmentarnej to są dwa z najpiękniejszych paryskich cmentarzy. Pere Lachaise jest spokojny, pełen zieleni i można zapomnieć, że jest się w jednej z największych metropolii świata. Montmartre jest miejsce pochówku wielu znanych osób min. Dalidy.

La Defense

największa dzielnica biznesowa świata. Osobiście bardzo lubię tam czasem przyjechać jednak osobiście nie jest to miejsce, które będę Ci polecać jeśli jesteś w Paryżu tylko na weekend. La Defense to miejsce dla amatorów nowoczesnej architektury.

Pola Elizejskie, jak dla mnie to przereklamowana atrakcja Paryża

Najsłynniejsza ulica handlowa na świecie. Podobno trzeba ją zobaczyć jednak ja mam inne zdanie . Jeśli chcecie iść na zakupy bardziej polecam paryskie Galerie.

Polecane dla Ciebie