Disneyland Paryż – zaplanuj wizytę: bilety i atrakcje

Disneyland paryż atrakcje
Disneyland w Paryżu – ważne informacje, bilety i atrakcje

Paryski Disneyland to marzenie każdego dziecka i wielu dorosłych. Dlatego odwiedzenie Paryża to idealna okazja na odwiedzenie Disneylandu. Wiele osób decyduje się również na odwiedzenie Francji tylko aby udać się do Disneylandu. Atrakcje w Disnayland Paryż pozwalają na spędzenie więcej czasu niż tylko jeden dzień. Można kupić nawet bilety na cztery dni!

Jakie bilety najlepiej kupić i na co zwrócić uwagę? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat wizyty w Disneyland Paryż!

  • Jak dojechać
  • Bilety
  • Atrakcje
  • Jak ominąć kolejkę
  • Jedzenie

Wizyta w Disneylandzie

Wizytę w Dsineylandzie w Paryżu należy zaplanować z wyprzedzeniem. Nie ważne czy jesteście we Francji na kilka dni czy chcecie odwiedzić tylko Disneyland. Zastanów się czy chcesz c dzy chesz poświęcić na Disneyland jeden dzień czy więcej. Pamiętaj: kup bilety z wyprzedzeniem!

Jak dojechać do Disneylandu 

Francja

Disneyland znajduje się w regionie Paryskim dlatego jeśli wybierasz się do Francji tylko aby jechać do Disneylandu najlepiej wybrać się na jedno z tych lotnisk: Charles de Gaulle, Orly lub Beauvais

Dojazd do Disneylandu z lotniska

W zależności od tego na które lotnisko przyjechałeś musisz dostosować dojazd do Disneylandu. Transport publiczny do Paryża z lotnisk to 10-18 euro w jedną stronę (w zależności od lotniska), a następnie kolejne 8 euro dojazd do Disneylandu. Transport może zająć kilka godzin dlatego już przy kilku osobach może opłacać się wybrać kierowcę.

Dojazd do Disneylandu z kierowcą

Na dojazd na lotnisko można zarezerwować również kierowcę lub busa. Rezerwacji można dokonać tutaj : Kierowca lub bus.

Bezpośredni autobus bezpośredni z Lotniska do Disneylandu kosztuje ok 23 euro w jedną stronę. Możesz go zarezerwować TUTAJ.

Transport publiczny w Paryżu – Disneyland

Do Disneylandu z Paryża można dostać się pociągiem podmiejskim linii C (żółta linia).

Bilety do Disneylandu w Paryżu

Pamiętaj aby kupić bilet z wyprzedzeniem! Przed wejściem do parku są kolejki, a bilety na miejscu mają wyższą cenę. Biletów online nie można kupić na ten sam dzień.

Disneyland Paris to dwa parki. Moim zdaniem jeśli wybierasz się na jeden dzień to bilet do jednego parku Disneyland Park wystarczy. Jeśli jedziesz na kilka dni to bilety do dwóch parków będą plusem (drugi park to Walt Disney Studio).

Do Disneylandu można kupić różne bilety, poniżej linki na różne opcje: bilet jednodniowy, Bilet 2-4 dni, Bilet z transportem w obie strony.

Różne bilety do Disneylandu w Paryżu

 

Disneyland Paryż: ważne informacje

Ile dni w parku

Wiele osób decyduje się na dwa lub trzy dni. Dwa parki są ogromne i na początku trochę czasu zajmuje orientacja w nich. Dlatego moim zdaniem jeden dzień to jeden park. Jednazyć wszytsko możesz kupić bilety na więcej dni – nie będziesz się nudzić! 

Planowanie i atrakcje

Disneyland to dwa Parki: Disneyland Park i Walt Disney Studio. Trudno zobaczyć dwa jeden w dzień. Po obu dostaniesz mapy oraz do Dsineylandu można ściągnąć aplikację która pomaga w nawigacji oraz ominąć kolejki. Bilety mozna kupić na jeden lub dwa parki.

Krainy

Disneyland Park składa się z pięciu krain: Mainstreet, Fantasyland, Frontierland, Adventureland, Discoveryland. To ten park, w którym są znane na całym świecie atrakcje z bajek Disneya.

Walt Disney Studio to miejsce gdzie można odkryć filmowy świat.

paryż disneyland atrakcje

Hotel w Disneyland w Paryżu

Okolice Disneylandu oferują wiele hoteli. Sam Disneyland posiada ich kilka i mają one piękne wnętrza, jeśli jednak poszukujesz tańszej opcji poniżej również mam kilka propozycji. Wybierając hotel upewnij się, że ma on darmowy dojazd do parku rozrywki!

Hotele Disney

Plusem tych hoteli jest to, że niektóre mają bilety w cenie, a osoby, które w nich śpią mają dwie dodatkowe godziny w parku: od 8-10 rano. Pamiętaj aby kupując pakiet zawsze sprawdzić jego detale!

Inne hotele

  • Grand Magic Hotel Marne La Vallée
  • Dream Castle Hotel Marne La Vallee

Inne hotele:

Relais Spa Chessy Val d’Europe

B&B Hôtel

Jak uniknąć kolejek w Disneyland Paryż?

Kolejki do atrakcji są dość długie i warto o tym pamiętać. Na przykład nie polecam atrakcji z poznaniem księżniczek. Do tej atrakcji kolejka była bardzo długa, a samo spotkanie z nimi było zawiedzeniem dla mojej bratanicy. Księżniczki trafiają się losowo, a czekanie 40 minut na jedno płatne zdjęcie to dość długo. Księżniczki mówią w języku angielskim jednak dla kilkuletniej dziewczynki nie było to pocieszenie, a zawiedzenie.

Kiedy nie jechać?

Czas oczekiwania to 40-60 minut na atrakcje. Wybierając datę warto unikać weekendów oraz wakacji Francuskich dzieci. We Francji wakacje szkolne są co 6 tygodni!

Jak ominąć kolejki

Fast pass

Na niektóre atrakcje można zarezerwować fast pass. Biletów trzeba mieć tyle co chętnych na atrakcje. Wtedy mamy wejście na konkretny przedział czasowy. Dzięki temu można ominąć niektóre kolejki.

Aplikacja Disneyland

Jeśli ściągniesz aplikacje Disneyland możesz sprawdzić jaki jest czas oczekiwania na dane atrakcje i dzięki temu optymizować plan wycieczki.

Samodzielny przejazd Single rider

Niektóre atrakcje mają wejście dla indywidulanych pasażerów. Jeśli nie zależy ci na tym aby jechać z osobą, z którą pojechałeś jest świetna opcja aby uniknąć kolejek i towarzyszyć np. trzyosobowej grupie na atrakcji która pomieści cztery osoby.

Jedzenie w Disneyland

Większość jedzenia w Disneylandzie w Paryżu to fastood, a do tego czas oczekiwania to często 30-60 minut. Na teren parku można wchodzić w własnym prowiantem, a do tego dostępne są fontanny z wodą pitną. Dlatego warto zastanowić się czy nie lepiej mieć własne jedzenie i poświęcić czas na atrakcje.

Pamiątki

Na terenie jest wiele sklepów z pamiątkami z filmów Disneya.

Język

Pracownicy park mówią po anglielsku

 

Polecane dla Ciebie