40 tanich restauracji z francuskim jedzeniem: tanie jedzenie w Paryżu

francuskie naleśniki crepes

Tanie jedzenie w Paryżu

Paryż jest drogi i łatwo przekonać się o tym już w pierwszych minutach pobytu w stolicy Francji. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje coś takiego jak tanie jedzenie w Paryżu. Dobrze planując wizytę w stolicy Francji można odwiedzić zarówno ikoniczne miejsca jak i kilka tanich francuskich restauracji. Dzięki temu można poczuć klimat miasta!

Jeśli szukasz pomysłów na restauracje w Paryżu zapisz się do newlettra. Otrzymasz damowy przewodnik po paryskich restauracjach!

Okienko znajduje się on po prawej stronie lub na dole strony.

W artykule znajdują się propozycje w 3 kategoriach, po więcej adresów zapraszam do ebooka.

  1. Tani paryski streetfood
  2. Tania tradycyjna kuchnia Francuska w Paryżu
  3. Romantyczna kolacja w Paryżu
  4. Kuchnia azjatycka w przystępnej cenie

Paryski streetfood

Choć francuski street food jest dość ograniczony to Paryż oferuje kilka ikonicznych i niedrogich opcji na posiłek.

Kanapki w bulanżerii

Kto z Was nie uwielbia chrupiącej paryskiej bagietki? Ich smak będzie Wam się śnił po powrocie do domu! Dlatego jeśli ktoś z Was podróżuje w Wersji budżetowej to jednym z rozwiązań, które nie nadwyręża portfela jest wybranie się do dobrej piekarni i zakup kanapki. Najbardziej tradycyjny sandwich jest z szynką i serem (jambon et emental), jednak wiele miejsc ma dużo większą ofertę. Warto skorzystać z menu w którym w przystępnej cenie można kupić kanapkę, napój oraz deser.

Croque Monsieur | Madame

croque ;onsieur francuska zapiekanka

Słynne francuskie tosty to dobry pomysł na ciepła przekąskę. Croaue Monsieur to tosty z Szanką i serem a Croque Madame: mają dodatkowo jajko. Bez problemu można znaleźć je w piekarniach i brasserie.

Jak znaleźć najlepsze piekarnie w Paryżu?

Najlepsza bagietka w Paryżu

Galletes i Crêpes

Po polsku i jedne i drugie nazwiemy naleśnikami, jednak pochodzące z Bretanii Galletes i Crêpes to we Francji instytucja. Te pierwsze serwowane są na słono i są z mąki z kaszy gryczanej, tradycyjne są z serem i szynką. Te drugie to deser z mąki pszennej. Crepes są typowo oddawane nature czyli same lub z masłem, cukrem pudrem, sokiem z cytryny lub słonym karmelem. Idealnie zamówić je z cydrem. Creperie rozsiane sa po całym mieście, tradycyjnie wiele z nich znajduje się w okolichach Montparnasse.

Proponowane creperie:

Falafel

falafel paryż tanie jedzenia

Choć Falafel nie kojarzy się tradycyjnie z kuchnią francuską to na stałe kojarzy się z paryskim streetfoodem. Marais jest dzielnicą  w której jest duża wspólnota pochodzenia żydowskiego i tam można też kupić najbardziej znanego falafela w mieście.

Słynna L’As du Falafel jest zyskała renomę po tym jak Lenny Krawitz kiedyś udał się tam na falafela. Na witrynie tego miejsca do dziś jest tam jego zdjęcie. Falafela można kupić w okienku (obecnie czasami są dwa na tej samej ulicy), lub zdecydować się na droższą opcję w restauracji.

Najbardziej znany falafel w Paryżu: L’As du Fallafel, 34 Rue des Rosiers, 75004 Paris

Tradycyjna kuchnia Francuska niedrogo

Dla osób, które chcą spróbować tradycyjnych dań kuchni Francuskiej w przystępnej cenie idealnym rozwiązaniem są tak zwane Bullion. Paryskie buliony to miejsca, które można porównać do stołówek serwujące np. confit canard. Danie główne kosztuje ok. 10euro, do tego wino i deser.

Warto zaznaczyć, że wybierając się do buliony kelnerzy zwrócą uwagę na to aby każdy konsumował danie. Dodatkowym plusem tych miejsc iż sa otwarte cały dzień od południa do północy i dania serwowane są bez przerwy. Nie ma rezerwacji i trzeba stanąć w kolejce, która jednak idzie dość szybko. Wnętrza bulionów są przepiękne i często pamiętają początek XX wieku.

tradycyjna restauracja francuska paryż

Buliony:

Romantyczna Kolajca w Paryżu

Paryż to idealne miejsce aby wybrać się na romantyczną kolację. W tym mieście ceny nie mają limitu. W Paryżu nie brakuje też tanich restauracji na romantyczny wieczór we dwoje.

Możesz wybrać się do francuskiej lokalnej knapki lub na rejs po Sekwanie podczas kolacji. Ta duga opcja będzie nieco droższa jednak suma osobnych biletów na rejs i kolacji na koniec nie jest taka duża. Rejs zapewnie niezapomniane wrażenia oraz najlepsze widoki w mieście.

Rmantyczna restauracje we dwoje:

  • Restauracje z grupy Pink Mama: Znajdziecie w nich głównie kuchnie włoską. Pink Mama słynie z pięknych wnętrz. Mają kilka lokalizacji w Paryżu i każe miejsce ma swój unikalny urok.
  • Restauracje Pierre Sang : Ten kucharz dorobił się już kilku restauracji. Słynie z tego, że  wybierając się do jego restauracji nie znacie manu dnia. Podajesz swoje alergie/preferencje kulinarne i na tej podstawie otrzymasz kilkudaniowy posiłek. Ceny są przystępne a wspomnienia niezapomniane. Jestem wielką fanką.
  • Rejs po sekwanie. Poniżej kilka propozycji

 

Kuchnia azjatycka w przystępnej cenie

W stolicy Francji jest wiele miejsc znanych z świetnych dań kuchni azjatyckiej. Dzielnica 13 tradycyjnie jest zamieszkiwana przez mniejszość chińską. Nieopodal Opery Garnier znajduje się dzielnica japońska. Na uliczce świętej Anny (Rue Sainte-Anne) znajduje się wiele znanych restauracji japońskich i koreańskich.

Rue Sainte-Anne (2 dzielnica):

À bientôt!

Darmowy przewodnik po Paryżu

Jak wybrać restauracje w Paryżu

10 Francuskich deserów

Polecane dla Ciebie