Tanie jedzenie w Paryżu

Tanie jedzenie w Paryżu

Raz na jakiś czas znajduję na blogach i forach o Francji komentarze o nieziemsko drogim i słabym jedzeniu. Co zrobić – Paryż jest droższy od Warszawy i na kebaba za 2 euro raczej nie traficie. Ale są tutaj też opcje, które nie spustoszą aż tak portfela i co najważniejsze mogą zadowolić wiele osób. Dania popularne we Francji.

Croque Madame/Monsieur

zamiast pizzy może francuskie tosty czyli Croque Madame: zapiekany tost z serem i jajkiem i Croque Mesieur zapiekany tost z szynką i serem. Znajdziecie je w piekarniach i brasserie.

Crêpes czyli naleśniki

to typowe francuskie danie. Warto spróbować crêpe breton czyli naleśników na bazie mąki gryczanych przyrządzonych na słono. Tradycyjne są z jajkiem, serem i szynką (znacie to skądś?), ale znajdziecie bardzo wiele innych ciekawych opcji.

Falafel

jest znanym i podstawowym daniem wśród osób podróżujących za grosze. Czego by nie było można je nazwać dość „tradycyjnym”. I jest takie miejsce, które z Falafela słynie: L’As du Falafel.   Miejsce jest to znane dzięki temu, że Lenny Krawitz zawitał tam jeden raz. Do dziś jest tam jego zdjęcie, przygotujcie się na stanie w kolejce. 

Paris tip: nieopodal na tej samej ulicy to samo miejsce ma swoją dziuplę do której kolejka jest dużo krótsza.

Jeśli jesteście w trakcie przygotowań do Waszej Paryskiej wycieczki i zastanawiacie się czego jeszcze warto spróbować to zajrzyjcie do artykułu, w którym opisuje wyśmienite francuskie desery!

À bientôt!