Ogród Luksemburski – piękny spacer w Paryżu

Ogród Luksemburski

Ogród Luksemburski

Ogród Luksemburski (Jardin du Luxembourg),  znajduje się niedaleko Saint-Germain-des-Prés i Dzielnicy Łacińskiej i jest to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych ogrodów Paryża.

Powstanie pałacu oraz ogrodów zostało zlecone w 1612 roku przez Marię Medycejską, wdowę po Henryku IV. Obecnie pałac jest zajmowany przez francuski senat, a ogrody zostały udostępnione dla odwiedzających.

Jest to jeden z ulubionych ogrodów Paryżan. Znany jest z rozległuch trawników i podzielony na na dwie części: w stylu francuskim oraz w stylu angielskim, kóre rozdzielone są lasem oraz geometrycznym stawem. Znajdują się w nim piękne kwietniki, pasieka, najstarsza w Paryżu karuzela oraz słynny staw, w którym mali paryżanie puszczają łódki.

Miejsce odpoczynku

Ogród Luksemburski dzięki swojej sielskiej atmosferze jest chętnie wybieranym miesjcem relaksu. W rezultacie na jego terenie udostępniono wiele krzesełek, które można dowolnie aranżoważ.

Na terenie parku znajduje się aż 106 posągów, w tym jedna z 5 paryskich Statui Wolności. Ponadto na jego terenie organizowane są darmowe wystawy.

Adres Rue de Médicis – Rue de Vaugirard – 75006 Paris
Dojazd Metro – Odéon

RER – Luxembourg

Autobus – 21, 27, 38, 58, 82, 83, 84, 89

Godziny w zależności od sezonu: otwarte od 7:30 do 8:15 i zamknięte od 16:30 do 21:30,
Bilety Wstęp wolny
Okolice Muzeum Orsay, Saint-Germain-des-Prés, Dzielnica Łacińska

 

Montmartre w Paryżu – dzielnica artystów

Łuk Triumfalny w Paryżu

Polecane dla Ciebie