Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu – rekomendacja

muzeum sztuki dekoracyjnej paryż francja

Muzeum Sztuki Dekoracyjnej – p o l e c a m.

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała sypialnia z końca XV wieku, salon arystokratów za czasów rewolucji francuskiej, zajrzeć do apartamentu Jeanne Lanvin (francuska projektantka, założycielka domu mody sygnowanego jej imieniem)  lub zobaczyć jak podróżowali pierwsi podróżnicy to tak warto!

Innymi słowy, muzeum to pozwala osobom nie mającym dużej wiedzy na temat dekoracji przenieść się w czasie i zobaczyć jak kilka stuleci temu mieszkały elity.

W muzeum otrzymacie audiobooki w różnych językach w cenie (nie ma polskiego). Osobiście radzę nie tracić czasu na początku wystawy (średniowiecze, renesans). Im dalej tym lepiej.

Kupując bilet macie możliwość zakupić bilet rozszerzony. Uprawnia on do wizyty w Musée Nissim de Camondo w ciągu czterech dni od zakupu biletów. Muzeum Nissim de Camondo jest to zbudowana na początku XIX wieku rezydencja wzorowana na Petit Trianon (klasycystyczny zameczek w ogrodach Wersalu), zawiera jednak nowoczesne (jak na czas jej realizacji) udogodnienia. Po pierwszej wojnie światowej rezydencja została przekazana przez rodzinę Comodo na rzecz Muzeum Sztuki Dekoracyjnej.

Poza tym muzeum organizuje cieszące się dużym zainteresowaniem wystawy tymczasowe. Obecnie są to sukienki Diora, które również warto zobaczyć. Moim zdaniem osoby, które decydują się ominąć wystawę główną popełniają duży błąd.

Poniżej kilka zdjęć. Przepraszam za ich jakość jednak w muzeum jest przytłumione światło aby chronić ekspozycje, a ja miałam tylko telefon do dyspozycji. Pozostaje wam wierzyć mi na słowo.

muzeum sztuki dekoracyjnej paryż francja
Pokój.
muzeum sztuki dekoracyjnej paryż francja
Kiedyś taka tapeta była oznaką dobrego gustu.
muzeum sztuki dekoracyjnej paryż francja
Najważniejsze gadżety podczas podróży
Wystawa sukni Diora
muzeum sztuki dekoracyjnej paryż francja
pies

Cena:

  1. bilet rozszerzony: n/u 13€/10 €
    Musée des Arts décoratifs + wystawa tymczasowa + musée Nissim de Camondo
  2. Pass Rivoli n/u 11€/8,50€
    Musée des Arts décoratifs + wystawa tymczasowa
  3. Musée Nissim de Camondo n/u 9€/6,50€ 

Godziny otwarcia:

Muzeum Sztuki Dekoracyjnej wtorek – niedziela 11:00-18:00

Musée Nissim de Camondo środa-niedziela 10:00-17:30

http://www.lesartsdecoratifs.fr/en/

Polecane dla Ciebie