Francuskie śniadanie

francuskie śniadanie croissant bagietka

Fancuskie śniadanie

Popularna opinia mówi, że dobre i sycące śniadanie jest ważne aby dobrze zacząć dzień. Jak wygląda francuskie śniadanie?

Co jedzą Francuzi na śniadanie?

Francuskie śniadanie skłąda isę z Croissanta lub Pain au Chocolat, kawałka bagietki posmarowanej masłem, konfitury (często figowa lub cytrusowa). Do pica serwopwana jest sok pomaraczowy oraz kawa, herbata lub gorąca czekolada.

Francuskie śniadanie w Francuskiej kawiarnii

Choć śniadanie jest dość proste to chcąć skorzystać z przyjemności jego spożycia w Paryskiej kawriarni należy za to sporo zapłacić. Ceny w zależności od lokalizacji wachają się od 8 do 12 euro. Niektóe miejsca proponują również dodatkowo omlet, jednak z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to popularny dodatek.

Tutaj znajdziecie najlepiej oceniane przez turystów paryskie śniadania.

Francuskie śniadanie je się w miseczce

Tradycyjnie na francuskiej wsi nie spożywa się śniadania z laerzykiem zamiast tego każdy otrzymuje misieczkę, w której może maczać pieczywo oraz wypieki. Zwyczaj ten powoli zanika jednak kilka razy miałam okazję jeść śniadanie w taki sposób.

Moje przemyślenie na ten temat?

Na początku, kiedy mieszkałam we Francji totalnie nie mogłam zacząć dnia od Francuskiego śniadania. Croissant wydawał mi się nienaturalny, a tak słodki początek dnia wcale nie był sycący. Przez 4 lata trochę zmieniłam swoje nastawienie i od czasu do czasu zjem francuskie wypieki z rana. Dla mnie nadale jest to wybór dość kontrowersyjny i niesycący.

À bientôt

18888763_1911005969150856_2871778183949058048_n(1)

Dlaczego Francuzi jedzą słone masło

Francusi robią naprawdę dziwne rzeczy z bagetkami:

Dziwne rzeczy jakie Francuzi robią z BAGIETKAMI

Polecane dla Ciebie