Wrzesień w Paryżu

Łuk Triumfalny Paryż

Wrzesień w Paryżu

Wrzesień w Paryżu to la rentrée czyli powrót. Powrót do szkoły, powrót na studia oraz powrót do pracy z sierpniowych wakacji.
We wrześniu w Paryżu jest mniej turystów, otwierają się restauracje, które były zamknięte w sierpniu i nie zarabiają na turystach. Wrzesień w Paryżu to koniec upałów i początek pięknej jesieni. Paryż we wrześniu zmienia kolor a jego parki powoli przybierają złoty kolor. To dlatego Paryż jest jdealnym miejscem na weekendowy wypad we wrześniu.

Co robić we wrześniu w Paryżu?

Dni Dziedzictwa Europejskiego
Dni Dziedzictwa Europejskiego odbywają się w trzeci weekend września i w 2022 roku obędą w weekend 18 i 19 września. Jest to okazja do zobaczenia znanych miejsc, które normalnie są zamknięte dla zwiedzających. Możesz wtedy zajrzeć za kulisy najstarszego cyrku na świecie Cirque Bouglione lub udać się na warsztaty restauracyjne w Muzeum Lotnictwa i Kosmosu. To tylko niektóre z atrakcji.
W ten wrześniowy weekend ponad 300 paryskich muzeów, miejsc historycznych, miejsc dziedzictwa narodowego i przestrzeni publicznych zapewnia bezpłatny dostęp do swoich wnętrz.
Dzień bez samochodu
18 września w Paryżu jest dzień bez samochodu i większość pojazdów ma zakaz poruszania się po ulicach miasta. Jest to idealny dzień aby zwiedzić miasto na rowerze lub pieszo.

Omnivore

Festiwal kulinarny w Paryżu. Na smakoszy czeka 9 stref w których kucharze proponują swoje dania, lekcje mastercheff oraz pokazy gotowania. W strefie rzemieślniczej można zgłębić tajniki wiedzy najbardziej utalentowanych kucharzy. Poza tym debaty na temat związane z gastronomią, żywnością, suwerenności żywności oraz produktom i kuchniom poza Europą. Bilet wstępu to 15 euro plus konsumpcja na terenie festiwalu.

Festiwale muzyczne w Paryżu we wrześniu

Jazz à la Villette, Festiwal Jazzowy w Paryżu

We wrześniu w Paryżu odbywa się festiwal Jazzowy. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2002 roku i od tego czasu odbywa się w 19 dzielnicy Paryża w Parku La Vilette. W 2022 roku odbywa się w dniach 31sierpnia-11 września.

Techno parada w Paryżu

Wielkie bezpłatne wydarzenie muzyczne powraca na ulice Paryża 24 września po dwóch latach przerwy. Historia parady sięga 1998 roku kiedy to jej pierwszą edycje zorganizował Technopol. Co roku gromadzi tysiące osób, w 2019 roku było to 200 tysięcy osób.

Festival Peacock Society

Festiwal odbędzie się w Val-de-Marne w sobotę 10 września i niedzielę 11 września 2022 roku. Wśród występujących :Amelie Lens, DJ Harvey, Laurent Garnier, a także Peggy Gou, Boys Noize, Adam Beyer, Jennifer Cardini… i wielu innych artystów!

Peacock socjety to festiwal techno, który do 2019 odbywał się w Lasku Vincennes. 10 i 11 września impreza muzyczna spodziewa się około 30 000 festiwalowiczów i około czterdziestu artystów grających na 5 scenach. Festiwal będzie na 6 hektarach terenu.

Paris Paradis Festival

Festiwal organizowany po raz czwarty przez Le Parisien. W parku La Villette zagrają min: Peter Doherty & Fred Lo, Mickey 3D, Cats on Trees… Festiwal rozpoczyna się w piątek 16 września, i trwa do niedzieli 18 września 2022 roku.

Paryż pogoda w wrześniu

Wrzesień sprzyja wizycie w stolicy Francji. Większość letnich upałów już jest tylko letnim wspomnieniem. Drzewa powoli zmieniają kolor na złoty lub krwisto czerwony. Do miasta wracają paryżanie i jest nieco mniej (ale nadal sporo) turystów.

Warto zabrać ze sobą lekką kurtkę ponieważ temperatury wahają się od 12 -21 stopni. Jeśli prognoza pogody pokazuje deszcz nie obawiaj się dlatego, że opady deszczu w Paryżu są zazwyczaj przejściowe i kończą się w ciągu godziny.

Hotele we wrześniu

Plusem przyjazdu do stolicy Francji we wrześniu są tańsze noclegi w Paryżu. Jeśli szukasz hotelu to zapraszam TUTAJ.

Kiedy jechać do Paryża: pogoda i atrakcje

Polecane dla Ciebie