Wizyta w Château de Courances

zamek we francji

Jak wygląda życie francuzów bogatych z urodzenia? Bajecznie. I to dosłownie, ponieważ nie każdy ma okazje być wychowanym w … zamku! Nie słyszałam o polskich rodzinach, które nadal mieszkają w zamkach tym bardziej możliwość odwiedzenia Château de Courances dla mnie była wyjątkowa!


Wizyta w zamku to jednodniowa wycieczka pod Paryż. Miejsce jest idealne na piknik. Wokół zamku rozciągają się piękne ogrody głównie w stylu francuskim, jednak część posiadłości została zaaranżowana w stylu japońskim. Do tego na terenie ogrodu znajduje się mała kawiarnia (Salon de thé), a piękny zameczek otwarty jest dla zwiedzających. Wstęp na teren posiadłości kosztuje 9,5 EUR i możliwy jest od kwietnia do października z wyłączeniem wakacji) Do ogrodów można wejść z psem, małe psy mogą również zwiedzić zamek jeśli pozostaną na rękach właścicieli.

Obecnie w zamku mieszkają cztery pokolenia rodziny. Wstęp do zamku jest możliwy podczas wycieczek z przewodnikiem (14:00-17:00) a wycieczka trwa ok. godziny. Podczas niej można zobaczyć część pomieszczeń i jak dziś mieszka się w zamku. Wizyta bardzo ciekawa, jednak aby zapoznać się chociaż z częścią jego historii wypada trochę znać francuski.

Na koniec pytania za 100 punktów:

Dlaczego XIX wieczne fotele dla dam mają większe siedziska niż fotele dla dżentelmenów?

Przed wizytą warto zapozna się z informacjami dotyczącymi odwiedzania posiadłości zawartymi na stronie internetowej. Posiadłość jest otwarta w 2017 roku w weekendy od 1 kwietnia do 1 listopada, zamknięta w lipcu i sierpniu, oraz może być niedostępna w wybrane weekendy.

Strona internetowa zamku: http://courances.net/en/

img_0514.jpg

Polecane dla Ciebie