Najpopularniejszy deser we Francji.

Deser, jest bardzo ważnym elementem posiłku we Francji. Na blogu opisałam kilka słynnych francuskich słodkości jednak nie opisałam ani jednego z deserów, którymi Francuzi zajadają się na co dzień. Wiecie jaki jest najpopularniejszy deser we Francji? Moim zdaniem na podium znajdują się trzy pozycje.

1. Jogurt naturalny

Na ten temat na pewno można napisać książkę. Ulubionym deserem, najczęściej zajadanym przez Francuzów jest jogurt naturalny z cukrem. Lub cukier z jogurtem, ponieważ ilość cukru dodana do jogurtu może zatrważać. Coś co mi kojarzy się z przekąską marudzącego dziecka-niejadka we Francji jest jak najbardziej normalne. Zapał z jakim Francuzi zajadają się takim deserem dorównuje zapałowi dyskusji obcokrajowców na temat zasadności tego posiłku,.

2. Przecier jabłkowy (compote)

Jest on popularnym deserem. Przecier jabłkowy (są i inne smaki ale dominuje jabłko) w tubkach i słoikach łatwo znaleźć w supermarketach i nie jest to, tak jak w Polsce, przekąska dla dzieci. To jest deser.

3. Ser

Wspominałam już kiedyś o tym. Osoby, które nie maja ochoty po daniu głównym na coś słodkiego często wybierają kawałek sera. Kiedyś muszę Wam te sery opisać….

4. bonus – OWOC.

Zdrowy, dobry wybór i wielu Francuzów decyduje się na co dzień zjeść na deser owoc. Bardzo wiele osób własnie na ser się decyduje,

DESERY:

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o słodkościach, polecam ten wpis. Jednak zaznaczam, że trzy opcje opisane w tym poście są popularniejsze na co dzień. Słodkie piękne desery z cukierni opisane w poście, do którego przesyłam są na sobotę lub specjalne okazje.

Polecane dla Ciebie