Kabarety w Paryżu – który wybrać?

kabaret w paryżu crazy horse

Kabarety w Paryżu

Paryż to miasto miłości i miasto, w którym znajdują się najbardziej znane kabarety świata! Bez wątpienia najbardziej znanym kabaretem jest Moulin Rouge czyli Czerwony wiatrak. Jednak poza tym w Paryżu działa jeszcze kilka ikonicznych kabaretów, które warto odwiedzić! Poniżej lista najpopularniejszych i najbardziej spektakularnych kabaretów w stolicy Francji!

Najbardziej znane kabarety w Paryżu

Kabaret w Paryżu: Moulin Rouge

Najsłynniejszy kabaret w Paryżu, który znany jest za sprawę swojego show oraz charakterystycznego czerwonego wiatraku, który góruje nad place Blanche.

Wybierając się do kabaretu można zdecydować się na sam show lub na show z kolacją.

kabaret w paryżu moulin rouge

Kabarety w Paryżu: Paradis Latin

Najstarszy kabaret w Paryżu powstał w 1803 roku w dzielnicy Łacińskiej. Jego bywalcami bywali Balzak czy Alexandre Dumas. Pierwotny kabaret spłonął podczas wojny prusko-francuskiej jednak został odbudowany 17 lat później i do dziś jest jednym z najpopularniejszych kabaretów francuskiej stolicy.

kabaret w paryzu paradis latin

Kabarety w Paryżu: Lido

Paryski kabaret powstał zaraz po wojnie i jest usytułowany na polach Elizejskich. Wnętrza kabaretu są inspirowane Wenecją, a obecne show jest wystawiane od 2015 roku i nazywa się Paryskie cuda czyli Paris Mervilles.

kabaret w Paryżu Lido

Kabarety w Paryżu: Crazy Horse

Od ponad 65 lat przyciąga na półtoragodzinne show o wymownej nazwie totally Creazy czyli totalne szaleństwo. Creazy horse jest znany dlatego, że występ roznegliżowanych pań towarzyszą występy akrobatów i magików.

kabaret w paryżu crazy horse

Kabaret w Paryżu: Chez Michou

Słynny kabared drag queen jest usytułowany nieopodal Moulin Rouge. Kabaret ten działa nieprerwanie od 65 lat i jest w rękach tej samej rodziny. Po śmierci jego założyciela, ikonicznej postaci Montmartre ‘’Michou’’ jego działalność jest możliwa dzięki bratanicy założyciela.

kabaret w paryżu chez michou

BILETY DO KABARETU

Kiedy jechać do Paryża: pogoda i atrakcje

Polecane dla Ciebie