L’Île flottante to niedoceniony deser

Île flottante

Francuskie desery są warte grzechu jednak kiedy sprawdzisz czym jest Île flottante na polskiej Wikipedii już po pierwszym zdaniu poddasz się i nie zamówisz tego deseru.(Zupa „nic” – słodka zupa mleczna; mleko zagęszczone i spulchnione żółtkami jaj utartymi z cukrem.)

W Polsce nie znany,  a należy do francuskich klasyków. Jest to gotowana na parze beza (podobna w smaku i konsystencji do zimnych lodów) pływająca na waniliowym kremie z żółtek jaj  (niczym brytyjski custard). Nazwanie tego deseru zupą jest moim zdaniem nadużyciem!

Nie chcę nikomu zepsuć przyjemności jedzenia tego deseru ale…. Chciałam podzielić się realistycznym zdjęciem desery a wszystkie wyglądają jak z photoshopa. Jeśli zamówicie ten deser to zwykle pojawi się on na dość dużym głębokim talerzu. Wygląda bardzo ładnie ale jest bardzo niefotogeniczny. Moim zdaniem. Tak jak na tym zdjęciu. Na żywo  był efekt WOW, na zdjęciu…

Deser bardzo słodki i zapychający, spodziewaj się po jego przysporzyć gwałtownego skoku cukru we krwi, jednak trzeba spróbować. W innym wpisie opisałam również inne francuskie desery warte Twojej uwagi.

À bientôt!

Polecane dla Ciebie