Muzeum Sztuki Jarmarków

paryż muzeum jarmarków

Muzeum Sztuki Jarmarków

Muzeum znajduje się w starym paryskim magazynie wina, który został zamknięty w latach 60. W pięknych halach znajdują się unikatowe eksponaty, które kiedyś były używane na jarmarkach francuskich.

paryż muzeum sztuki jarmarków
paryż muzeum sztuki jarmarków

Podczas tej wizyty przenieśliśmy się na dziewiętnastowieczne jarmarki i mogliśmy zobaczyć i wypróbować gry i karuzele, które kiedyś dostarczały nie mniej rozrywki niż nam dziś.

paryż muzeum sztuki jarmarków
paryż muzeum sztuki jarmarków

Prędkość i emocje

Czy wiecie, że kiedyś karuzele były zarezerwowane tylko dla dorosłych? W eksponatach muzeum znajduje się karuzela napędzana siłami nóg poprzez rowery, na których pedałują osoby bawiące się na niej. W XIX wieku rowery były drogim środkiem transportu, a maksymalna prędkość z jaką poruszał się człowiek była prędkością galopu konia. Ponieważ konie również nie były powszechne dla wszystkich karuzela była jednym z nielicznych miejsc, na których można było doświadczyć prędkości.

Na tę samą karuzelę mogą wsiąść osoby odwiedzające muzeum i zacząć pedałować ile sił w nogach. Doświadczenia w tym paryskim muzeum Sztuki Jarmarków są niezapomniane!

Wizyty w muzeum są jedynie z przewodnikiem, po wcześniejszej rezerwacji wizyty.

Informacje praktyczne

Adres 53 av. des Terroirs de France

75012 Paris

Dojazd Metro – Cour St Emilion

RER – Muzeum Orsay

Autobus – 24, 109 and 111 – przystanek autobusowy : Terroirs de France

Godziny Informacje najlepiej sprawdzać na stronie internetowej: Wizyty są głównie w środy i weekendy. W listopadzie i grudniu jest zamknięte dla grup.
Bilety Wizyty indywidualne możliwe są tylko po wcześniejszej rezerwacji i zakupie biletu online. Wszyystkie wizyty z przewodnikiem

Bilet normalny :18 €;

Bilet ulgowy: 12 €

Darmowe Wizyty Nie odtyczy
oficjalna strona http://arts-forains.com/en/visitors

 

Paris Museum Pass Nie

 

 

Muzeum Luwr w Paryżu

Darmowy przewodnik po Paryżu

Polecane dla Ciebie