Jak dojechać z lotniska do Paryża (CDG, Beauvais, Orly)

Panorama Paryża Montmartre

Praktyczny wpis, który ma wam pomóc w komunikacji podczas pobytu w mieście i dojechać z lotniska do Paryża (CDG, Beauvais, Orly).

Paryż jest obsługiwany przez trzy lotniska: 

 • Charles de Gaulle Airport znane rownież jako Roissy Ariport,
 • lotnisko Orly
 • lotnisko tanich linii lotniczych Beauvais.

Charles de Gaulle Airport 

Lotnisko znajduje się na północy od Paryża i jest największym portem lotniczym w regionie. Składa się z trzech terminali, z których do Warszawy lata Air France oraz LOT. Dojazd do niego jest zapewniony dzięki kolejce RER B i zajmuje ok 45minut z Gare du Nord (RER B jedzie przez całe miasto więc można wsiąść i na innych stacjach). Jeśli macie szczęście traficie na pociąg przyśpieszony, który obsługuje tylko wybrane stacje i jedzie prosto z Paryża na lotnisko. Polecam kupić bilet i nie jechać na gapę, moim zdaniem to jedna z najczęściej kontrolowanych linii. Wsiadając do kolejki upewnijcie się, że jedzie na lotnisko ponieważ ta linia w pewnym momencie się rozgałęzia, a za nieuwagę słono zapłacicie. 

Cena:

Lotnisko Paryż Beauvais (BVA)

Najpopularniejszy sposób to dojazd autobusem. Odjazd autobusów jest z Porte Maillot, a podróż trwa ok. 75 minut i jest skoordynowana z odlotami samolotów. Wasze linie lotnicze powinny wam doradzić, o której stawić się na autobus na Porte Maillot, a po przylocie na Beauvais bez problemu znajdziecie odpowiedni autobus jadący do miasta.

Cena:

 • w biletomacie na lotnisku za 17eur w jedną stronę
 • na stronie internetowej za 29eur w obie strony. Do kupienia TU

Lotnisko Orly

Lotnisko znajduje się na południu miasta i możecie na nie dojechać na dwa sposoby:

 • autobusem tzw. ORLYBUS, który odjeżdża z Paris-Denfert Rochereau. Odjeżdża co ok. 7-10 minut i kosztuje 7,70euro. Ten autobus dla posiadaczy kart Navigo jest darmowy. Osobiście unikam go w godzinach szczytu, i wtedy decyduje się na przejazd kolejką. To moja osobista decyzja bo ten autobus jest dobrym wyborem  nigdy nie miałam z nim problemu.

Godziny kursowania:

 • Aéroport Orly → Paris : 06:00 à 00:30
 • Paris → Aéroport Orly : 05:35 à 00:00
 • pociągiem RER B do stacji Antony a następnie bezpośrednie połączenie kolejką Orlyval do lotniska.
  • Kosz łączny to 12,05 euro / Osoby z Navigo dojadą do Antony w cenie swojego biletu jednak za Orlyval muszą dopłacić 9,30euro.

UWAGA

Więcej informacji o komunikacji miejskiej w Paryżu znajdziecie w wpisie Jaki bilet na komunikacje miejska kupić. Do każdego z tych lotnisk istnieją jeszcze inne sposoby dojazdu. Ja opisałam, te które sama wybieram. Te i inne sposoby dojazdu oraz aktualizowany cennik znajdziecie na tej oficjalnej stronie RATP (jęz. ang).

Jak zawsze warto sprawdzić dojazd dwa razy jeśli lecicie wcześnie rano lub późno w nocy.

Kiedy jedziecie do Paryża niestety trzeba uważać na kieszonkowców i osoby, które chcą Was oszukać. Jak nie stracić kilkunastu euro lub portfela już na wjeździe do miasta opisałam we wpisie dotyczącym metod działania kieszonkowców.   Bilety komunikacji miejskiej zawsze kupujcie w maszynach lub w okienku. Nie istnieje system sprzedaży biletów u autoryzowanych pracowników metra = to oszustwo!

À bientôt!

Polecane dla Ciebie