Paryż z dzieckiem – atrakcje dla dzieci i dorosłych

paryż z dzieckiem

Paryż z dziećmi

Stolica Francji posiada jedne z najciekawszych i najsłynniejszych muzeów i atrakcji na świecie. Wiele wystaw i miejsc jest przystosowanych do ego aby spędzić czas z najmłodszymi. Największe muzea proponują również atelier dla dzieci, które niestety rzadko są w innym języku niż francuski. Ponieważ Paryz to ogromne miasto to wyjazd z dzieckiem należy zaplanować z wyprzedzeniem. Poniżej kilka atrakcji idealnych jesli zdecydujesz się spędzić w Paryżu czas z dzieckiem.

Palais de la Découverte, Pałac Odkrywców

Adres : Av. Franklin Delano Roosevelt, 75008 Paris
Muzeum znajduje się w zachodnim skrzydle Grand Palais. Już sam budynek w którym się znajduje to muzeum jest niesamowite, ponieważ jest to pawilon zbudowany na Wystawę Powszechną w 1900 roku. Na 25 000 mkw znajdują się eksponaty z dziedzin matematyki, fizyki, astronomii, chemii, geologii i biologii. Podczas wizyty można doświadczyć interaktywnych eksperymentów przeprowadzonych przez wykładowców. W budynku znajduje się planetarium Zeiss, które ma 15-metrową kopułę.

Cité des Sciences et de l’Industrie, Miasto Nauki i Przemysłu,

Adres : 30 Av. Corentin Cariou, 75019 Paris
Jest to największe muzeum nauki w Europie. Muzeum znajduje się w Parku de la Villette (Parc de la Villette). Jest jednym z trzydziestu francuskich Centrów Kultury Nauki, Technologii i Przemysłu które mją za misję promocję naukę i kulturę naukową. Wśród atrakcji znajdują się min: planetarium, łódź podwodną (Argonauta), teatr IMAX (La Géode) oraz specjalne strefy dla dzieci i młodzieży.

Muséum National d’Histoire Naturelle, Muzeum Historii Naturalnej

Adres : 36 Rue Geoffroy-Saint-Hilaire, 75005 Paris

Jest to instytucja zajmująca się nauczaniem, badaniami i rozpowszechnianiem nauk przyrodniczych, nauki o Ziemi, antropologii i podobnych dyscyplin. Muzeum Historii naturalnej w Paryżu zostało założone w 1793 roku jako kontynuacja Królewskiego Ogrodu Roślin Leczniczych powstałego w 1626 i jest jednym  najstarszych tego typu miejsc na świecie. Muzeum zatrudnia ok. 500 badaczy.

Wśród wystaw na szczególną uwagę zasługują galeria skierowana do dzieci, która będzie idealna dla najmłodszych oraz wielka galeria ewolucji oraz galeria paleontologii.

Musée Grévin, Muzeum figur woskowych w Paryżu

Adres : 10 Bd Montmartre, 75009 Paris

Muzeum figur woskowych Grévin w Paryżu powstało w 1882 roku i jest wzorowane na Londyńskim Madamme Tussaud powstałym niemal półwieku wcześniej. Jest to jedno z najstarszych muzeów figur woskowych w Europie. W wnętrzach wykonanych w stylu barkowym znajduje się sala lustrzana która została zbudowana w 1900 roku na Wystawę Powszechną. W muzeum znajduje się przeszło 450 figur woskowych które przedstawiają sceny z historii Francji oraz życia współczesnego. Nie zabrakło również współczesnych postaci jak Albert Einstein, Mahatma Gandhi, Shah Rukh Khan, Pablo Picasso, Michael Jackson czy Josephine Baker.

Musée en Herbe

Adres : 23 Rue de l’Arbre Sec, 75001 Paris

Muzeum sztuki dla dzieci od 3 roku życia dla dorosłych do 103 lat. Wystawy mają podbudzić i zainteresować sztuką odbiorców.

Musée de l’Homme, Muzeum Ludzkości

Adres :17 Pl. du Trocadéro et du 11 Novembre, 75116 Paris

Muzeum antropologiczne w Paryżu powstało w 1937 roku. W ,uzeum dzieci mogą zobaczyć ewolucje człowieka, jak chodzili neandertalczycy, pobawić się interaktywną mapą świata, usłyszeć jak brzmią różne języki świata, wsiąść do senegalskiego autobusu i wyobrazić sobie jazdę po ulicach Dakaru.

Parc Zoologique de Paris, Zoo w Paryżu

Adres :Av. Daumesnil, 75012 Paris

Zoo znajduje się na terenie Lasku Vincennes w 12 dzielnicy Paryża. Jest zaprojektowane tak aby móc obserwować zwierzęta w otoczeniu jak najbardziej przypominającym ich naturalne środowisko. Z daleka można je zauważyć dzięki wysokiej na 65 metrów sztucznej skale, poza tym w Zoo znajduje się 4000 kw szklarnia, w której jest las tropikalny.

Jardin d’Acclimatation,

Adres : Bois de Boulogne, Rte de la Prte Dauphine à la Prte des Sablons, 75116 Paris oferuje wiele atrakcji dla dzieci.

To znajdujący się w sercu Paryża lunapark. Pośród drzew znajdują się kolejki górskie, place zabaw oraz trasy spacerow. Obecnie w parku są 44 atrakcji i placów zabaw idealnych dla najmłodszych. Udając się do Ogrodu można zakupić bilet wstępu do parku a następnie na indywidualne wycieczki lub nielimitowany dostęp go karuzel. Kilka razy w tygodniu odbywa się pokaz klasycznych pacynek Guignol.

Rejs statkiem po Sekwanie

Po Sekwanie pływa kilku operatorów statków turystycznych. Z Sekwany rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto i zaspokoi on zarówno dzieci jak i dorosłych.

Disneyland® Paryż

Adres : Bd de Parc, 77700 Coupvray

Disnayland w Paryżu znajduje się na przedmieściach miasta i bezsprzecznie jest najbardziej znanym parkiem rozrywkowym w Europie. Składa się z dwóch parków: parku atrakcji podzielonego na 5 stref oraz Parku Walt Disney Studios. W kasach można kupić bilety do każdego parku osobno lub do jednego. Moim zdaniem na jeden park należy poświęcić jeden dzień dlatego jeśli chcecie zobaczyć oba polecam zakupić bilet dwudniowy. W ofercie są również bilety wraz z noclegiem w hotelach Disney.

Parc Astérix

Adres :  Parc Astérix, 60128 Plailly

Park Asterix to park jest szczególnie znany z wielu kolejek górskich idealny dla starszych dzieci. Główna tematyka nawiązuje do słynnej serii komiksów o przygodach Asterixa i Obelixa i jest to drugi największy park rozrywkowy we Francji. Atrakcje w Parku Asterix z pewnością zaspokoją najbardziej wymagających nastolatków.

Jeśli masz inne pomysły na spędzenie wolnego czasu w Paryżu z dziećmi to zapraszam do pozostawienia inspiracji w komentarzu.

10 Francuskich deserów

Tanie jedzenie w Paryżu

Polecane dla Ciebie